فیس ماسک ارتودنسی چه می کند؟

فیس ماسک ارتودنسي را می‌توان هدگیر با کشش معکوس نیز نامید. یک میله فلزی با پشتیبانی از پیشانی و چانه در جلوی صورت بیمار قرار می گیرد.مال اکلوژن کلاس III یکی از دشوارترین مشکلات برای درمان در دندان های مختلط است. این یک علت چند عاملی دارد که هم علل ژنتیکی و هم عوامل محیطی را شامل می شود.

اثرات دندانی و اسکلتی پروتراکشن فک بالا با ماسک صورت در چندین مطالعه به خوبی ثبت شده است. اگرچه درمان در دندان های دائمی مختلط دیررس یا زودرس می تواند موفقیت آمیز باشد، اما نتایج به طور کلی در دندان های شیری یا مختلط زودرس بهتر است.

فیس ماسک وسیله‌ای است که در درمان ارتودنسی برای اصلاح آندربایت ( همچنین به عنوان مال اکلوژن ارتودنسی کلاس III شناخته می‌شود) استفاده می‌شود. ماسک صورت، فک بالا را در بیماران در حال رشد بیرون می کشد تا رشد آن با فک پایین مطابقت داشته باشد و باعث زیبایی صورت شود.

فیس ماسک (همچنین به عنوان ماسک صورت پروتراکشن، ماسک صورت ارتوپدی یا هدگیر با کشش معکوس نیز شناخته می‌شود) نوعی از هدگیر ارتودنسی است که برای درمان آندربایت و سایر مال اکلوژن‌ها که در آن فک بالا خیلی به عقب است، استفاده می‌شود.

یک میله فلزی با پشتیبانی از پیشانی و چانه در جلوی صورت بیمار قرار می گیرد. الاستیک ها مستقیماً از طریق لب / دهان بیمار به میله فلزی و دندان ها متصل می شوند. کش ها به فک بالا فشار رو به جلو و پایین وارد می کنند. بنابراین جهت نیرو بر خلاف یک هدگیر استاندارد است، به همین دلیل است که این وسیله به عنوان هدگیر با کشش معکوس نیز شناخته می شود. این ماسک صورت باید روزانه بین 14 تا 16 ساعت بسته به برنامه ی درمانی توسط بیمار استفاده شود.

فیس ماسک

چگونه با هدگیر ارتودنسی و فیس ماسک میتوان خوابید؟
  1. هنگام خواب  به پشت دراز بکشید تا سر خود را به راحتی استراحت دهید .
  2. همیشه تسمه ها و هدگیر فیس ماسک خود را به گونه ای تنظیم کنید که پوشیدن آن در رختخواب راحت باشد و باعث اذیت قسمت گردن و سر شما نشود.
  3. اطمینان حاصل کنید که یک بالش راحت دارید که مکمل پوشش سر شما باشد.
  4. میتوانید در دو طرف صورت خود از بالش استفاده کنید تا باعث راحتی بیشتر شما شود.
آیا بزرگسالان می توانند از هدگیرهای کششی معکوس استفاده کنند؟

 می‌توان از آن‌ها برای بزرگسالانی استفاده کرد که برای حفظ بایت مناسب و فاصله دندان‌ها پس از کشیدن دندان به کمک نیاز دارند. و به طور کلی، این نوع هدگیرها برای استفاده از 12 تا 14 ساعت در روزهم طراحی شده اند.

کاپ چانه چیست؟

کاپ چانه به عنوان قدیمی ترین دستگاه ارتودنسی برای مدیریت مال اکلوژن کلاس III در نظر گرفته می شود. برای ارزیابی اثربخشی بالینی آن در بیماران قبل از بلوغ، یک متاآنالیز بر روی مقادیر سفالومتری خاص انجام شده است.

چه مدت به هدگیر و فیس ماسک نیاز دارید؟

هدگیر معمولا در کودکانی که هنوز در حال رشد هستند استفاده می شود. این تضمین می‌کند که استخوان‌های فک‌های آن‌ها می‌توانند در راستای مناسب حرکت کنند. هدگیر باید حدود 12 ساعت در روز استفاده شود. درمان معمولا بین 1 تا 2 سال طول می کشد.

چگونه می توانم هدگیر ارتودنسی خود را راحت تر کنم؟

درد دندان پس از پوشیدن 8 تا 10 ساعت است که احتمالاً 2 تا 3 روز طول می کشد و باعث ناراحتی شما می شود ، اما ثبات کلید موفقیت و راحتی است. مسکن‌های بدون نسخه مانند ایبوپروفن می‌توانند به کاهش درد کمک کنند. در ابتدا برای مشکل خوابیدن سعی کنید 2 بالش را در اطراف صورت خود قرار دهید تا راحت تر باشید.

چگونه هدگیر ارتودنسی را تمیز می کنید؟

 شما باید هر روز صورت خود را با آب گرم  بشویید. مطمئن شوید که بند و پد گردن را تمیز نگه می دارید. پد گردن را با مواد شوینده ملایم بشویید و سپس خشک کنید.

شرکت دانش بنیان توسعه صنعت هلال تهران تولید کننده فیس ماسک ارتودنسی در رنگ های متنوع با بهترین کیفیت میباشد.

فيس ماسكفيس ماسك

https://tshdental.com/product/%d9%81%db%8c%d8%b3-%d9%85%d8%a7%d8%b3%da%a9/

اشتراک :

مطالب بیشتر

ديستال شو چيست؟

ديستال شو چيست؟ ديستال شو نگهدارنده براي جلوگيري از حركت مزيالي مولر هاي دائمي اول با از دست دادن زودرس

کوبایاشی

کوبایاشی چیست؟

کوبایاشی از وسايل مورد استفاده در ارتودنسي مي باشد و نوعي سیم قلاب کمکی است که پایان آن پیچ خورده

گیج

گیج چیست؟

گیج جهت تنظیم فرآیند دقیق نصب براکت روی دندان ها کاربرد دارد. این وسیله معمولا دو شاخه ای و از

سبد خرید

خريد بالاي 10 ميليون ارسال رايگان

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.