سپراتور چیست؟

هدف از جداکننده‌ ها ایجاد فضایی برای بند ها یی است که در ملاقات بعدی با ارتودنتیست خود به دندان‌ ها ی شما متصل می‌ شوند. سپراتورهای الاستیک یا فلزی کوچک، بین دندان ها قرار می گیرند تا فضایی ایجاد کنند که دندان ها ی شما در چند روز اول بسیار “سفت” و دردناک خواهند بود.و این موضوع هم به علت تازگی قرارگیری و هم به علت اعمال نیرو روی دندان های شما می باشد.زمانی که دندان های بیمار خیلی نزدیک به هم هستند می توان از آنها استفاده کرد.

سپراتور

چرا از جداکننده ها در ارتودنسی استفاده می شود؟

هدف از سپراتور ایجاد فضای کمی بین دندان های خاص، معمولا دندان های آسیاب، است تا ارتودنتیست شما بتواند نوار ها ی فلزی را در اطراف آن دندان ها نصب کند.معمولاً فاصله‌دهنده‌ها قبل از براکت ها یا الاینرها قرار می‌گیرند تا اطمینان حاصل شود که دندان‌ها برای شروع درمان آماده هستند. فاصله‌ دهنده‌ ها به ایجاد شکاف در دندان‌ ها کمک می‌ کنند تا براکت ها یا سایر وسایل در هنگام قرار گیری به درستی قرار بگیرند.

قرار دادن سپراتور در دندان چقدر طول می کشد؟

این روند بین یک تا دو هفته طول می کشد. اگر متخصص ارتودنسی شما احساس می کند که شما نیاز به استفاده از سپراتور به مدت طولانی تری دارید، ممکن است انواع فلزی را انتخاب کند. آنها حلقه های فلزی انعطاف پذیری هستند که در اطراف دندان آسیاب قرار می گیرند.

جدا کننده ها چقدر بین دندان ها می مانند؟

فاصله‌ دهنده‌ ها بین دندان‌ ها به مدت یک تا دو هفته باقی می‌ مانند و دندان‌ ها را به آرامی از هم دور می‌ کنند تا زمانی که به اندازه کافی از هم فاصله بگیرند تا ارتودنتیست‌ ها بتوانند براکت ها یا نوار ها ی مولر را بین آن‌ ها قرار دهند یا یک اکسپندر با حلقه‌ ها ی فلزی قرار دهند. معمولاً از اسپیسر ها برای ایجاد فاصله بین دندان ها قبل از استفاده از براکت استفاده می شود.

آیا سپراتور ها به راحتی می افتند؟

در حالی که سپراتور ها باید چند روز تا یک هفته در جای خود بمانند، اغلب خود به خود می ریزند. اگر این اتفاق افتاد نگران نباشید، فقط به این معنی است که فضای کافی بین دندان ها ایجاد شده است.

آیا برداشتن سپراتور ها ضرر دارد؟

قبل از قرار دادن براکت های شما، سپراتور ها خارج می شوند. براکت ها مانند سپراتور ها درد نمی‌ کنند. در واقع، وقتی سپراتور ها برداشته می شوند، حتی پس از قرار دادن براکت ها، احساس بسیار بهتری پیدا می کند.

چگونه از درد سپراتور خلاص شویم؟

از جویدن آدامس یا سایر مواد غذایی چسبنده که می توانند به جداکننده ها بچسبند و آن ها را بیرون بکشند، خود داری کنید. از غذا ها ی سفت یا ترد خود داری کنید. نوشیدنی ها ی سرد یا بستنی ممکن است به کاهش موقت هر گونه ناراحتی کمک کند. مسکن‌ ها یی مانند تایلنول یا ادویل در صورت نیاز می‌ توانند درد را تسکین دهند.

آیا می توانید از مسواک استفاده کنید؟

برای مسواک زدن دندان‌ ها یتان با سپراتور می‌توانید طبق معمول مسواک بزنید، به استثنا ی یک استثنا. به جای ضربات بالا و پایین، دندان ها ی خود را با حرکات عقب و جلو مسواک بزنید.. بعد از مسواک زدن بررسی کنید تا مطمئن شوید که همه سپراتور ها در جایی هستند که دندانپزشک شما آن ها را گذاشته است.

چگونه با سپراتور غذا می خورید؟

شما ممکن است به طور معمول با جداکننده ها غذا بخورید، اما توصیه می کنیم از جویدن آدامس و غذاهای بسیار چسبنده مانند آب نبات های جویدنی/چسبنده (کارامل، تافی، رول های توتسی، میله ها ی اسنیکرز و هر آبنبات چسبنده دیگری) خودداری کنید.

شرکت توسعه صنعت هلال تهران تولیدکننده سپریتور با بهترین کیفیت می باشد.

https://tshdental.com/product/%d8%b3%d9%be%d8%b1%db%8c%d8%aa%d9%88%d8%b1/

اشتراک :

مطالب بیشتر

ديستال شو چيست؟

ديستال شو چيست؟ ديستال شو نگهدارنده براي جلوگيري از حركت مزيالي مولر هاي دائمي اول با از دست دادن زودرس

کوبایاشی

کوبایاشی چیست؟

کوبایاشی از وسايل مورد استفاده در ارتودنسي مي باشد و نوعي سیم قلاب کمکی است که پایان آن پیچ خورده

گیج

گیج چیست؟

گیج جهت تنظیم فرآیند دقیق نصب براکت روی دندان ها کاربرد دارد. این وسیله معمولا دو شاخه ای و از

سبد خرید

خريد بالاي 10 ميليون ارسال رايگان

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.