اورینگ چیست؟

اورینگ

اورینگ حلقه‌ های لاستیکی است که به براکت متصل می‌ شود. وظیفه اصلی آنها اتصال سیم ارتودنسی به براکت ها می‌ باشد این سبک کش ارتودنسی در دور هر براکت قرار گرفته و برای نگه داشتن سیم‌ها در شیار براکت کاربرد دارد. رنگ های کش ارتودنسی در این مدل نیز مورد توجه افراد خصوصا کودکان قرار گرفته است. کش ارتودنسی O-Ring بعنوان یک نگهدارنده‌ ی سیم ارتونسی در داخل براکت شناخته شده است. اورینگ الاستیک کوچک است و برای هر براکت به صورت جداگانه مورد استفاده قرار می‌گیرد و مانند چین الاستیک به هم متصل نیست.

اورینگ ارتودنسی باید در هر جلسه تنظیم بریس، توسط ارتودنتیست تعویض گردد. شما در هر جلسه ملاقات با ارتودنتیست این امکان رادارید که رنگ کش ارتودنسی خود را تغییر دهید.

کش ارتودنسی جهت صاف کردن دندان ها به براکت و سیم کمک بسیاری می کند. مکانیزم آن تقریبا مشابه سیم است زیرا دقیقا مشابه سیم جهت صاف کردن دندان ها فشار به آن ها وارد می نماید. مهم ترین وظیفه ی آن، کمک در جهت بستن فاصله ی بین دندان های فرد می باشد.

چگونگی نصب اورینگ های دندانی

بعد از نصب براکت بر روی دندان توسط متخصص ارتودنسی بر روی هر یک از براکت ها ، از یک اورینگ ارتودنسی جهت نگاه داشتن براکت در محل خود استفاده می کند که معمولا در رنگ های متنوع و گوناگون در بازار موجود است. استفاده از رنگ های مختلف باعث ایجاد تنوع در کودکانی می شود که هر ماه اقدام به مراجعه به دندان پزشک می کنند.

اورینگ ارتودنسی در انواع مختلفی جهت جابجا نمودن دندان ها توسط دندان پزشک بر روی دندان ها مورد استفاده قرار می گیرند. به نحوه استفاده از آنها در تغییر و جابجایی در مسیر دندان ها کلاس گفته می شود. این کلاس بندی نیز در مراتب مختلفی برای افراد مختلف انجام می شود.

اورینگ های ارتودنسی در کلاس 1

در این کلاس اورینگ ارتودنسی از دندان آسیاب فک بالا به سمت دندان نیش در فک پایین انداخته می شود. این روش برای کم کردن فاصله بین دندان ها استفاده می شود.

کش های ارتودنسی در کلاس 2

در این کلاس نیز اورینگ ارتودنسی از دندان نیش بالا به دندان ها جلو اتصال پیدا می کند. حرکت فک ها به سمت جلو و یا عقب از اثرات استفاده از این نوع کلاس است.

اورینگ ها مثلثی ارتودنسی در کلاس 2

در این روش سه عدد از دندان ها درگیر می شوند. کش از دندان نیش بالا به سمت دندان آسیاب کوچک فک پایین آمده و بعد به سمت آسیاب بزرگ بسته می شود. این روش به حرکت فک به سمت جلو و عقب موثرتر است.

اورینگ ها مثلثی ارتودنسی در کلاس 2

اورینگ های ارتودنسی در کلاس 3

در این نوع کش ها ابتدا از سمت دندان نیش پایین به سمت دندان آسیاب بالا بسته می شود. این روش نیز در تغییر حرکت دندان به سمت جلو و عقب موثر است.

اورینگ دندان مثلثی در کلاس 3

در صورتی که فک بالا عقب تر از فک پایین باشد از این روش برای تغیبر در حرکت فک استفاده می شود. کش های ارتودنسی در این روش از دندان نیش پایین به سمت آسیاب کوچک بالا و سپس آسیاب بزرگ بسته می شود.

اورینگ ارتودنسی در روش چهار گوش

دو دندان از فک پایین و دو دندان از فک بالا در این روش با هم بسته می شوند. دندان ها در این روش صاف و یک دست خواهند شد.

کش های میدلاین

در این روش ارتودنسی نیز کش از سمت دندان بالا به سمت دندان پایین رفته اما در جهت عکس ردیف های دندانی این اتصال انجام می شود.

اورینگ های وی شکل دندانی

سه دندان که بیشترین خطا را در جای خود دارند در این روش با کش ارتودنسی به هم به شکل حرف وی انگلیسی متصل می شوند. این روش باعث می شود تا دندان ها در یک ردیف با هم تماس داشته باشند.

کش های کراس بایت

در صورتی که مشکل دندانی فرد کراس بایت باشد از کش های مخصوص این مشکل برای رفع آن استفاده می شود. در این روش ارتودنسی، اورینگ ها از داخل ردیف بالا به سمت دندان ها در فک پایین رفته و به هم بسته می شوند.

کش های مثلثی قدامی

در صورتی که فرد دچار ناهنجاری اپن بایت باشد از اورینگ مخصوص درمان این ناهنجاری برای رفع آن سود برده می شود. کش ها در این روش از فک بالا به فک پایین رفته وبه دندان آسیاب کوچک اتصال می یابند.

انواع اورینگ ارتودنسی

اورینگ ارتودنسی در انواع مختلف و با ضخامت ها ی مختلف توسط دندان پزشکان برای استفاده افراد توصیه می شود. جنس این کش ها از لاتکس بوده و بسته به شدت ناهنجاری ها ی دندانی در افراد توصیه می شود.

توجه به ضخامت آنها کمک می کند تا مشکلات دندان ها با روند مطلوبی درمان شوند. برای همین تغییر در ضخامت کش توسط فرد نه تنها باعث سرعت در بهبود نمی شود امکان ایجاد مشکلات شدید تر و کند کردن روند درمان را نیز در پی خواهد داشت.اورینگ

شرکت دانش بنیان توسعه صنعت هلال تهران اولین و تنها تولیدکننده اورینگ های ارتودنسی و استند اورینگ در رنگ های متنوع با بهترین کیفیت دارای پروانه ساخت از اداره کل تجهیزات پزشکی میباشد.

https://tshdental.com/product/%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%86%d8%af-%d8%a7%d9%88%d8%b1%db%8c%d9%86%da%af/

https://tshdental.com/product/%d8%a7%d9%88%d8%b1%db%8c%d9%86%da%af/

اشتراک :

مطالب بیشتر

ديستال شو چيست؟

ديستال شو چيست؟ ديستال شو نگهدارنده براي جلوگيري از حركت مزيالي مولر هاي دائمي اول با از دست دادن زودرس

کوبایاشی

کوبایاشی چیست؟

کوبایاشی از وسايل مورد استفاده در ارتودنسي مي باشد و نوعي سیم قلاب کمکی است که پایان آن پیچ خورده

گیج

گیج چیست؟

گیج جهت تنظیم فرآیند دقیق نصب براکت روی دندان ها کاربرد دارد. این وسیله معمولا دو شاخه ای و از

سبد خرید

خريد بالاي 10 ميليون ارسال رايگان

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.