براکت چیست؟

براکت‌ ها مربع‌ ها ی فلزی کوچکی هستند که به دندان‌ های جلو و کناری متصل شده اند. آنها مانند دسته ها یی عمل می کنند که به ما اجازه می دهد تا دندان ها را بچرخانیم تا آن ها را حرکت دهیم. آنها مستقیماً با یک چسب مخصوص به دندان متصل می شوند. براکت ها از فولاد ضد زنگ ساخته شده اند.

براکت ارتودنسی، اصلی ترین ابزار مورد استفاده در درمان ارتودنسی است که با گذر زمان دندان ها را حرکت داده و آن ها را در موقعیت مناسب جایگزین می کند.

متشکل از دو جزء اصلی سیم ارتودنسی و بریس است که طی فرایند باندینگ، بر روی دندان ها قرار گرفته و نیروی فشار را به دندان ها منتقل می کند. براکت ها معمولا حاوی یک یا دو شیار هستند که سیم ارتودنسی از میان آن رد شده و در محل مناسب تعیین شده توسط متخصص ارتودنسی قرار می گیرد.

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که “آیا بیرون زدن بريس ها طبیعی است؟” خوب ، لزوماً طبیعی نیست ، اما اتفاق می افتد. تنظیم براکت ها به معنای تغییر عادات غذایی شما برای قرار دادن این وسایل و سیم های شما است. این دوره تعدیل می تواند مدتی طول بکشد ، و این اشکالی ندارد.براکت

قرار دادن سیم ها در براکت ها منجر به اعمال فشار بر روی دندان ها و بافت های اطراف دهان شما می شود. این فشار منجر به تحلیل (حل شدن) استخوان اطراف دندان می شود. هنگامی که دندان در موقعیت جدید خود قرار می گیرد ، استخوان جدیدی در اطراف دندان برای حفظ آن تشکیل می شود.

در صورت افتادن براکت از دندان، آرامش خود را حفظ کنید، در واقع ، تحقیقات نشان داده است که هر بریس شکسته شده در طول درمان معمولاً یک ماه کامل به زمان درمان اضافه می کند.اما افتادن بريس امري طبيعي است كه ممكن است براي هركسي كه از ارتودنسي استفاده مي كند بوجود بيايد.

تحت درمان ارتودنسی می تواند تغییراتی در چهره فرد ایجاد کند. نگران نباشید – تغییراتی که بریس ها ایجاد می کنند کاملاً مثبت هستند بریس ها مشکلات تراز شدن صورت شما را برطرف کرده و ظاهری متقارن و طبیعی به دهان و خط فک می دهند.

نتایج بسته به عوامل زیادی مانند تراکم استخوان ، شدت نامناسب و حتی سن بیمار متفاوت است. با این حال ، شما معمولاً در عرض چهار تا شش هفته متوجه تغییرات خواهید شد. در عرض چند ماه ، دیگران ممکن است متوجه شوند که بریس شما شروع به کار می کند.

بسته به عادات بهداشت دهان و دندان شما ، اگر غذاهای رنگی که باعث رنگ گرفتن دندان ها می شوند و یا مشکلات پوسیدگی داشته باشید یا اغلب مسواک و نخ دندان استفاده نکنید ، ممکن است دندانهای شما تیره تر شود. اگر دندان ها ی شما سفید نیستند ، نگران نباشید اکثر بیماران بعد از بریس دندان های خود را سفید می کنند تا لبخند مستقیم جدیدشان درخشان شود.

انواع براکت ها ی ارتودنسی

براکت فلزی

براکت سرامیکی

براکت لینگوال

براکت دیمون

براکت پلاستیکی

بریس ها وقتی روی دندان ها زده می شوند به هیچ وجه آسیبی نمی رسانند ، بنابراین هیچ دلیلی برای نگرانی در مورد محل قرارگیری وجود ندارد. بعد از اتصال سیم ارتودنسی به براکت های جدید ، درد یا ناراحتی خفیفی ایجاد می شود که ممکن است چند روز تا یک هفته طول بکشد ولی به مرور زمان این درد و ناراحتی کم می شود تا به آن عادت کنید.

شرکت دانش بنیان توسعه صنعت هلال تهران اولین و تنها تولید کننده انواع براکت های ارتودنسی (امرالد/ آریا/ اسمایل / اوپال/جید ) با بهترین کیفیت دارای پروانه ساخت از اداره کل تجهیزات پزشکی میباشد

.https://tshdental.com/product/%d8%a7%d9%85%d8%b1%d8%a7%d9%84%d8%af/https://tshdental.com/product/%d8%a8%d8%b1%d8%a7%da%a9%d8%aa-%d8%a2%d8%b1%db%8c%d8%a7-

2/https://tshdental.com/product/%d8%a7%d8%b3%d9%85%d8%a7%db%8c%d9%84/https://tshdental.com/product/%d8%a8%d8%b1%d8%a7%da%a9%d8%aa-%d8%a7%d9%88%d9%be%d8%a7%d9%84/https://tshdental.com/product/%d8%ac%db%8c%d8%af/https://tshdental.com/product/%d8%a8%d8%b1%d8%a7%da%a9%d8%aa-%d8%b3%d8%b1%d8%a7%d9%85%db%8c%da%a9%db%8c/https://tshdental.com/product/%d8%b3%d9%84%d9%81-%d9%84%db%8c%da%af%db%8c%d8%aa/

اشتراک :

مطالب بیشتر

ديستال شو چيست؟

ديستال شو چيست؟ ديستال شو نگهدارنده براي جلوگيري از حركت مزيالي مولر هاي دائمي اول با از دست دادن زودرس

کوبایاشی

کوبایاشی چیست؟

کوبایاشی از وسايل مورد استفاده در ارتودنسي مي باشد و نوعي سیم قلاب کمکی است که پایان آن پیچ خورده

گیج

گیج چیست؟

گیج جهت تنظیم فرآیند دقیق نصب براکت روی دندان ها کاربرد دارد. این وسیله معمولا دو شاخه ای و از

سبد خرید

خريد بالاي 10 ميليون ارسال رايگان

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.