براکت سرامیکی(شفاف) چیست؟

براکت سرامیکی
براکت های سرامیکی  چیست؟

براکت سرامیکی که اغلب براکت های شفاف نامیده می شوند، ابزار ارتودنسی هستند که برای رفع مشکلات بایت و صاف کردن دندان ها استفاده می شوند. آنها به سطح دندان شما متصل میشوند و همچنین با نوارهای لاستیکی و سیم های رنگی متناسب ارائه می شوند.براکت سرامیکی

آیا براکت های سرامیکی می شکند؟

به این دلیل که آنها آنقدر بادوام نیستند ممکن است با حرکت دندان‌ها، براکت‌ها نیاز به تعویض بیشتر داشته باشند. براکت های شفاف به دلیل شکنندگی راحت تر می شکنند. این می تواند باعث شود که فرآیند صاف کردن به دلیل تاخیر در روند صاف کردن طولانی تر شود.

آیا بریس های سرامیکی بیشتر از فلز طول می کشد؟

پس از اینکه متخصص ارتودنسی دندان های شما را معاینه کرد، می توانند حدس بزنند که مدت زمان درمان چقدر طول می کشد. به طور متوسط، درمان با براکت های شفاف بین 12 تا 36 ماه طول می کشد. میانگین زمان درمان با براکت های فلزی حدود 20 ماه است.

آیا داشتن بریس های سرامیکی ارزش دارد؟

برخی از مزایای بریس های شفاف چیست؟

 برخی از بیماران گزارش می‌دهند که براکت‌های سرامیکی راحت‌تر از ارتودنسی فلزی هستند زیرا لثه‌ها را تحریک نمی‌کنند. آنها درست است که شکنندگی دارند اما در عین حال محکم و مستحکم هستند و می توانند مقدار زیادی فشار را تحمل کنند.

آیا بریس های سرامیکی کندتر هستند؟

دوام کمتر: در مقایسه با براکت های فلزی، احتمال شکستگی یا جدا شدن از دندان بیشتر است.

کندتر: به دلیل شکننده‌تر بودن مواد سرامیکی، ارتودنتیست شما ممکن است مجبور باشد تنظیمات کوچک‌تری را در مدت زمان طولانی‌تری برای جلوگیری از شکستگی انجام دهد.

آیا می توانم  بریس های سرامیکی را به فلزی تبدیل کنم؟

همچنین ممکن است در اواسط درمان تغییر از یک نوع به نوع دیگر امکان پذیر باشد. با این حال، تغییر و اعمال مجدد براکت‌های جدید مستلزم هزینه و زمان بیشتری است.

قبل از گرفتن براکت های سرامیکی چه نکاتی را باید بدانیم؟

در واقع مواد غذایی ای وجود دارد که هنگام داشتن بریس ها باید از آنها اجتناب کنید: غذاهای بسیار ترد مانند آجیل، آب نبات سفت، چیپس ترد و ذرت بو داده و آب نبات سفت. غذاهای بیش از حد جویدنی مانند گوشت گاو و آب نبات صمغی. غذاهای چسبنده مانند تافی، صمغ، شیرین بیان و کارامل.غذاهای گاز زدنی مثل بلال و سیب و … .

آیا بریس های سرامیکی رنگ میگیرند؟

این براکت واقعی نیست که رنگ میگیرد. بریس های شما هرگز لک نمی شوند زیرا در برابر تغییر رنگ مقاوم هستند. باندهای الاستیک شفافی که برای اتصال سیم کمانی به براکت‌های شما استفاده می‌کنند، می‌توانند لکه‌دار شوند – و این می‌تواند براکت های شما را بسیار بیشتر نمایان کند.

چگونه بریس های سرامیکی را تمیز کنیم؟

نحوه مراقبت از آنها به این شکل است که حداقل دو بار در روز دندان ها را مسواک بزنید. هنگام استفاده از این براکت ها رعایت بهداشت دهان و دندان ضروری است. …

حداقل روزی یکبار نخ دندان بکشید. …

بدانید چه غذاها و نوشیدنی هایی باعث ایجاد لکه می شوند.

بریس های شفاف چه تفاوتی با بریس های فلزی دارند؟

براکت‌های فلزی از فولاد ضد زنگ پزشکی استفاده می‌کنند، در حالی که بریس‌های سرامیکی از آلومینا پلی کریستالی استفاده می‌کنند که می‌تواند شفاف یا همرنگ دندان شما باشد. فولاد ضد زنگ در برابر سفیدی دندان‌های شما بسیار قابل توجه است.

بریس های شفاف چگونه نصب می شوند؟

ارتودنتیست شما معاینه نهایی دندان های شما را انجام می دهد و مطمئن می شود که آنها تمیز و آماده برای ارتودنسی هستند. سپس، براکت‌های سرامیکی با یک چسب باندینگ با استحکام بالا و مناسب برای دندان‌ها که برای نگه داشتن براکت‌ها در جای خود تا زمان برداشتن بریس‌ها طراحی شده است، به هر دندان متصل می‌شوند.

شرکت دانش بنیان توسعه صنعت هلال تهران تولید کننده براکت سرامیکی ارتودنسی با بهترین کیفیت میباشد.

https://tshdental.com/product/%d8%a8%d8%b1%d8%a7%da%a9%d8%aa-%d8%b3%d8%b1%d8%a7%d9%85%db%8c%da%a9%db%8c/

اشتراک :

مطالب بیشتر

ديستال شو چيست؟

ديستال شو چيست؟ ديستال شو نگهدارنده براي جلوگيري از حركت مزيالي مولر هاي دائمي اول با از دست دادن زودرس

کوبایاشی

کوبایاشی چیست؟

کوبایاشی از وسايل مورد استفاده در ارتودنسي مي باشد و نوعي سیم قلاب کمکی است که پایان آن پیچ خورده

گیج

گیج چیست؟

گیج جهت تنظیم فرآیند دقیق نصب براکت روی دندان ها کاربرد دارد. این وسیله معمولا دو شاخه ای و از

سبد خرید

خريد بالاي 10 ميليون ارسال رايگان

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.