1. آیلت چیست؟

آیلت

آیلت جهت خارج کردن کانین نهفته است و علاوه بر آن در بستن شکاف بین دندانی نیز از آن استفاده می شود. به آن باتن زنجیر دار نیز می گویند.

آیلت

آیا برا ی همه از آیلت استفاده میشود ؟

بزرگسالان و کودکان  می توانند براکت و آیلت زنجیر دار را دریافت کنند.آن ها  را می توان در موقعیت ها ی مختلف استفاده کرد. آن ها اغلب برای بستن فاصله ها و شکاف ها بین دندان ها یا به طور کلی برای اطمینان از فاصله ی یکنواخت بین دندان ها ی شما استفاده می شوند.

تا چه مدت از آیلت زنجیردار استفاده می کنید؟

زمان درمان از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما اغلب شش ماه یا بیشتر طول می کشد تا

دندان های شما را حرکت دهند و طول دوره درمان شما کامل شود.

آیا آیلت زنجیر دار به دندان ها صدمه می زند؟

 مانند هر وسيله ارتودنسي دیگری، با وارد شدن نیروی جدید به دندان ها ی شما، ناراحتی و درد ایجاد می شود.

پاور زنجیر روی براکت ها مانند هر نوع درمان دیگری کمی درد ایجاد میکند.

احتمالاً چند روز پس از تنظیم آنها توسط ارتودنتیست درد خواهید داشت ولی به مرور زمان درد شما کمتر میشود و به آن عادت می کنید.

چه مدت طول می کشد تا آیلت یک شکاف را ببندد و طول درمان شما کامل شود؟

آنها می توانند شکاف ها را در کمتر از شش هفته تا شش ماه یا حتی بیشتر ببندند. پاور زنجیر ها اغلب آخرین مرحله در ارتودنسی هستند و معمولا در ابتدا و شروع درمان ارتودنسی از آنها استفاده نمی شود.

زیرا مشکلات دیگری مانند تراز شدن دندان ها قبل از بستن شکاف ها درمان می شوند و بعد از آن از آیلت استفاده می شود. البته دیده شده که تراز کردن دندان ها و استفاده از آیلت می تواند به صورت هم زمان نیز صورت بگیرد. مدت زمانی که بیماران به براکت ‌ها و پاور های زنجیردار  نیاز دارند می‌تواند بر اساس چندین ویژگی متفاوت باشد، از جمله: اندازه و فاصله بین دندان ها در هر فرد با شکل ها ی مختلف فک و دهان که تعیین کننده در مدت زمان طول درمان می باشند.

چند بار باید آیلت را تعویض کرد؟

برای هر فرد بسته به شرایط و ویژگی های گفته شده متفاوت عمل می کند. در شرایط بسته شدن و اصلاحات شکاف خفیف بین دندان ها، ممکن است فقط یک ماه نیاز داشته باشید که از آیلت استفاده کنید. در سایر موارد شدیدتر و شکاف ها ی بیشتر دندانی ، ممکن است 6 ماه و شاید بیشتر طول بکشد. بنابراین، ارتودنتیست شما فوراً نیازهای دهان شما را خواهد فهمید و بسته به نیاز شما برای درمان، مدت زمان استفاده از آیلت را به شما خواهد گفت.

آیا آیلت  می تواند پاره شود؟

زنجیر آیلت می تواند براثر دلایل مختلفی مثل خوردن مواد غذایی سفت و سخت، گاز زدن سیب و ..، خوردن ذرت بو داده و چیپس ترد،مواد غذایی چسبناک مانند تافی ،شکلات و آدامس و یا حتی به اشتباه مسواک زدن پاره شود.

اگرچه این باعث ناراحتی در دهان شما نمی شود، اما می تواند پیشرفت درمان را کند کند و طول درمان و استفاده از ارتودنسی را افزایش دهد. اگر زنجیر هنوز دست نخورده است اما از براکت جدا شده است، می‌توانید گهگاه آن را با موچین تعمیر کنید و یا به ارتودنتیست برای تعمیر آن مراجعه کنید.ولی اگر براکت و زنجیر باهم آسیب دیده باشند حتما برای تعمیر آن باید به ارتودنتیست خود مراجعه کنید.

چه رنگ هایی برای آیلت موجود می باشد؟

معمولا در رنگ ها ی نقره ای و طلایی به فروش می رسند.

شرکت دانش بنیان توسعه صنعت هلال تهران تولید کننده آیلت ارتودنسی با بهترین کیفیت میباشد.

https://tshdental.com/product/%d8%a2%db%8c%d9%84%d8%aa/

اشتراک :

مطالب بیشتر

کوبایاشی

1. کوبایاشی چیست؟

کوبایاشی از وسايل مورد استفاده در ارتودنسي مي باشد و نوعي سیم قلاب کمکی است که پایان آن پیچ خورده

گیج

1. گیج چیست؟

ارتودنسی (به انگلیسی: Orthodontics) یک تخصص دندانپزشکی است که به تشخیص ، پیشگیری و اصلاح بی نظمی دندان ها، ناهنجاری فک ها

هوک

1. هوک ارتودنسی چیست؟

هوک (قلاب) در ارتودنسی چه می کند؟ براکت با قلاب و قلاب توپ قلاب ها و قلاب های توپی ارتودنسي

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.