براکت چیست؟

براکت‌ها مربع‌های فلزی کوچکی هستند که به دندان‌های جلو و کناری متصل شده اند. آنها مانند دسته هایی عمل می کنند که به ما اجازه می دهد تا دندان ها را بچرخانیم تا آنها را حرکت دهیم. آنها مستقیماً با یک چسب مخصوص به دندان متصل می شوند. براکت ها از فولاد ضد زنگ ساخته شده اند.

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که “آیا بیرون زدن براکت‌ها طبیعی است؟” خوب ، لزوماً طبیعی نیست ، اما اتفاق می افتد. تنظیم براکت ها به معنای تغییر عادات غذایی شما برای قرار دادن براکت ها و سیم های شما است. این دوره تعدیل می تواند مدتی طول بکشد ، و این اشکالی ندارد.

قرار دادن سیمها در براکتها منجر به اعمال فشار بر روی دندانها و بافتهای اطراف می شود. این فشار منجر به تحلیل (حل شدن) استخوان اطراف دندان می شود. هنگامی که دندان در موقعیت جدید خود قرار می گیرد ، استخوان جدیدی در اطراف دندان برای حفظ آن تشکیل می شود.

. در صورت افتادن براکت از دندان، آرامش خود را حفظ کنید در واقع ، تحقیقات نشان داده است که هر بریس شکسته شده در طول درمان معمولاً یک ماه کامل به زمان درمان اضافه می کند.

تحت درمان ارتودنسی می تواند تغییراتی در چهره فرد ایجاد کند. نگران نباشید – تغییراتی که بریس ها ایجاد می کنند کاملاً مثبت هستند بریس ها مشکلات تراز شدن صورت شما را برطرف کرده و ظاهری متقارن و طبیعی به دهان و خط فک می دهند.

نتایج بسته به عوامل زیادی مانند تراکم استخوان ، شدت نامناسب و حتی سن بیمار متفاوت است. با این حال ، شما معمولاً در عرض چهار تا شش هفته متوجه تغییرات خواهید شد. در عرض چند ماه ، دیگران ممکن است متوجه شوند که بریس شما شروع به کار می کند.

بسته به عادات بهداشت دهان و دندان شما ، اگر غذاهایی با رنگ ، مشکلات پوسیدگی داشته باشید یا اغلب مسواک و نخ دندان استفاده نکنید ، ممکن است دندانهای شما تیره تر شود. اگر دندان های شما سفید نیستند ، نگران نباشید اکثر بیماران بعد از بریس دندان های خود را سفید می کنند تا لبخند مستقیم جدیدشان درخشان شود.

سوال میلیون دلاری که ممکن است بپرسید: آیا نگهدارنده ها مانند سایر ارتودنسی ها دندان ها را صاف می کنند؟ جواب کوتاه، نه است. آنها نیروی ثابت را در طول زمان مورد نیاز برای ایجاد تغییرات اساسی در موقعیت دندان های شما اعمال نمی کنند. در عوض ، آنها به سادگی دندان های شما را در جای خود نگه می دارند.

بریس ها وقتی روی دندان ها زده می شوند به هیچ وجه آسیبی نمی رسانند ، بنابراین هیچ دلیلی برای نگرانی در مورد محل قرارگیری وجود ندارد. بعد از اتصال سیم ارتودنسی به براکت های جدید ، درد یا ناراحتی خفیفی ایجاد می شود که ممکن است چند روز تا یک هفته طول بکشد.

شرکت دانش بنیان توسعه صنعت هلال تهران اولین و تنها تولید کننده انواع براکت های ارتودنسی (امرالد/ آریا/ اسمایل / اوپال ) با بهترین کیفیت دارای پروانه ساخت از اداره کل تجهیزات پزشکی میباشد .

اشتراک :

مطالب بیشتر

اورینگ چیست؟

اورینگ اورینگ حلقه‌های لاستیکی است که به براکت متصل می‌شود. وظیفه اصلی اورینگ اتصال سیم ارتودنسی به براکتها می‌باشد این

انواع و ابزار ارتودنسی

ارتودنسی درمان‌های ارتودنسی ممکن است تنها بر تصحیح موقعیت دندان‌ها یا تغییر الگو و جهت رشد دو فک (درمان‌های ارتوپدیک)

بند و لوپ یا Space maintainer

بند و نگهدارنده‌های فضای دندانی وسایلی هستند که برای باز گذاشتن فضای کافی برای رشد دندان‌های دائمی پس از از

فضا ساز یا Space Regainer

یک دستگاه ثابت یا متحرک که می‌تواند دندان دائمی جابجا شده را به موقعیت مناسب خود در قوس دندان منتقل

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.