اورینگ چیست؟

اورینگ

اورینگ حلقه‌های لاستیکی است که به براکت متصل می‌شود. وظیفه اصلی اورینگ اتصال سیم ارتودنسی به براکتها می‌باشد این سبک کش ارتونسی در دور هر براکت قرار گرفته و برای نگه داشتن سیم‌ها در شیار براکت کاربرد دارد. رنگ های کش ارتودنسی در این مدل نیز مورد توجه افراد خصوصا کودکان قرار گرفته است. کش ارتودنسی O-Ring بعنوان یک نگهدارنده‌ی سیم ارتونسی در داخل براکت شناخته شده است. الاستیک کوچک است و برای هر براکت به صورت جداگانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اورینگ ارتودنسی باید در هر جلسه تنظیم بریس، توسط ارتودنتیست تعویض گردد. شما در هر جلسه ملاقات با ارتودنتیست این امکان رادارید که رنگ اورینگ ارتودنسی خود را تغییر دهد اورینگ ارتودنسی جهت صاف کردن دندان ها به براکت و سیم کمک بسیاری می کند. مکانیزم اورینگ ارتودنسی تقریبا مشابه سیم است زیرا دقیقا مشابه سیم جهت صاف کردن دندان ها فشار به آن ها وارد می نماید. مهم ترین وظیفه ی اورینگ، کمک در جهت بستن فاصله ی بین دندان های فرد می باشد.

شرکت دانش بنیان توسعه صنعت هلال تهران اولین و تنها تولیدکننده اورینگ های ارتودنسی در رنگ های متنوع با بهترین کیفیت دارای پروانه ساخت از اداره کل تجهیزات پزشکی میباشد.

اشتراک :

مطالب بیشتر

براکت چیست؟

براکت‌ها مربع‌های فلزی کوچکی هستند که به دندان‌های جلو و کناری متصل شده اند. آنها مانند دسته هایی عمل می

انواع و ابزار ارتودنسی

ارتودنسی درمان‌های ارتودنسی ممکن است تنها بر تصحیح موقعیت دندان‌ها یا تغییر الگو و جهت رشد دو فک (درمان‌های ارتوپدیک)

بند و لوپ یا Space maintainer

بند و نگهدارنده‌های فضای دندانی وسایلی هستند که برای باز گذاشتن فضای کافی برای رشد دندان‌های دائمی پس از از

فضا ساز یا Space Regainer

یک دستگاه ثابت یا متحرک که می‌تواند دندان دائمی جابجا شده را به موقعیت مناسب خود در قوس دندان منتقل

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.